Kompania ajrore Albawings njofton hapjen e aplikimeve pėr pozicionin vakant tė:

 • Flight Attendees / Stewardess -Asistente Fluturimi

Nė qoftė se ndjeheni tė gatshėm pėr sfida tė reja dhe dėshironi tė ngriheni profesionalisht duke u bėrė pjesė aktive e industrisė sė aviacionit,
Albawings ju fton tė dėrgoni aplikimet tuaja nė bazė tė kritereve dhe kualifikimeve si mė poshtė:

Kualifikimet / Kėrkesat:

 • Femėr, mosha 21-30 vjeē;
 • Gjatėsia 165 cm, nė proporcion me peshėn trupore;
 • Arsimimi minimal-diploma e shkollės sė mesme,
 • Tė zotėrojė rrjedhshėm nė shkrim e lexim gjuhėt angleze dhe italiane;
 • Zotėrimi I njė gjuhe tjetėr pėrbėn njė avantazh;
 • Eskperianca nė shėrbimin ndaj klientit pėrbėn avantazh;
 • Tė ketė aftėsi tė shkėlqyera komunikimi;
 • Tė ketė pasaportė tė vlefshme;
 • Tė mos ketė shenja tė dukshme (tatuazhe/piercing);
 • Tė jetė e aftė tė notojė deri nė 50 m distancė;
 • Tė mos ketė qenė e dėnuar penalisht.

Jeni tė gatshėm pėr kėtė eksperiencė tė re profesionale?
Ne ju mirėpresim!

Kandidatet e interesuara janė tė lutura tė dėrgojnė CV (bashkangjitur foto trup I plotė) nė: jobs@albawings.com brenda datės 01 Mars ’17.
APLIKO TANI!