Studio jonė ofron konsulecė ligjore dhe pėrfaqėsim pėrpara tė gjitha gjykatave nė tė gjitha shkallėt e gjykimit, nė pėrpilimin e akt marrėveshjeve pėr zgjidhjen me mirėkuptim tė martesės, apo ēėshtje tė tjera familjare qė kanė tė bėjnė me: Zgjidhje martese dhe pėrfaqėsim pėrpara organeve gjyqėsore; Ndarjen e pasurisė sė pėrbashkėt, pjestim pasurie. Caktim detyrimi ushqimor, kundėrshtimi i tij, apo ndryshimi i masės sė pensionit ushqimor. Kundėrshtim atėsie, amėsie tė fėmijėve. Si dhe ēdo problem tjetėr qė ka lidhje me ēėshtjet familjare.