“Tirana Ring Center” është Qendra më e re Polifunksionale në Tiranë, me siperfaqe totale ndërtimi prej 55.000 m2, më e madhe brenda qytetit, me një shumëllojshmeri shërbimesh duke përfshire një Qendër Tregëtare me më shumë se 70 Marka Ndërkombëtare, Hipermarket, Food Court, Spa, Fitness, ambjente argëtimi për fëmijë, Pistë Patinazhi, Kinema 5D dhe 7D, Zyra bashkëkohore dhe Apartamente të ndërtuara sipas Standarteve Europiane duke përdorur tekonologji Inovative.

Tirana Ring Center kerkon te punësoje: “Kuzhinier"

Detyrat dhe Pergjegjesite:

Te Përgatise ushqim dhe receta kombëtare dhe nderkombetare dhe te kujdeset per paraqitjen e ushqimit ne menyre dekorative;
Kuzhinieri eshte pergjegjes per kontrollin e cilësisë dhe të sasisë së produkteve ushqimore, si dhe per kontrollin e standardeve të shërbimit;
Përgjegjës për gatimin, përgatitjen dhe paraqitjen e ushqimit në mënyrë tërheqëse për klientet;
Planifikon menune dhe mban shenime dhe llogari per mbarvajtjen e kuzhines.
Mbikëqyr, organizon dhe udhëzon personelin e kuzhinës, për të u siguruar se porositë dhe recetat e ushqimit janë të përgatitura saktë;
Kujdeset dhe siguron që zona e gatimit të ushqimit në kuzhinë të jetë në gjendje të pastër, enët e kuzhinës, ushqimi, pemët dhe perimet të lahen mire;
Kujdeset që të përdoren metodat e duhura të gatimit të ushqimit;
Të ketë aftësi që të përgatisë lloje të ndryshme të ushqimeve dhe të gatuaje shërbejë recetat dhe menytë e reja;
Monitoron ne menyre te vazhdueshme shijet e ushqimeve me qellim per te ruajtur standartin e kerkuar;

Kriteret:

Te kete te pakten 3 vite eksperience si kuzhinier;
Te jete kreativ ne pergatitjen dhe kombinimin e ushqimeve;
Te kete aftesi te mira komunikimi dhe pune ne grup;



Per te aplikuar per kete pozicion pune ju lutem te dergoni Cv-ne tuaj me fotografi ne adresen hr@ring.al brenda dates 15.10.2015.


hr@ring.al
www.ring.al

Tel. : 4504251

Apliko