Shes libra Filozofie tė Bachelorit, pėr studentėt ose jo studentėt.
Librat ofrohen tė gjithė me gjysmėn e ēmimit real. Librat janė tė mirėmbajtur dhe pa shėnime.
Mund tė blihen veē e veē ose tė gjithė.

-Aristoteli "Politika"; Plejad; 300 lekė.
-Parasokratikėt (tekste dhe doksografi); Plejad; 300 lekė
-Thoma D'Aquini "Mbi Njeriun" (Summa theologica); Plejad; 350 lekė
-Niccolo Machiavelli "Princi", (politika dhe kodi moral); UEGEN; 250 lekė
-Jean-Pierre Vernant "Origjina e mendimit grek; Dituria; 200 lekė
-Samuel Enoch Stumpf "Filozofia" (historia & problemet); Toena, 600 lekė.
-Vasil Premēi "Ah ky Esenini"; ISBN; 200 lekė
-Agron Gani "Shekulli XIX" 2 (leksione tė shkruara); 300 lekė
-Ferit F. Baēa "Hartimi dhe punimi i njė shkrimi"; EMAL; 250 lekė
-Ferit F. Baēa "Hartimi i njė teme diplome" (nė ndihmė tė studentėve); Globus R; 400 lekė
-Ferit F. Baēa "Shqipėria dhe organizatat ndėrkombėtare"; Globus R.; 400 lekė
-Gjergj Sinani "Filozofia e historisė"; SHBLU; 400 lekė
-Gjergj Sinani "Nocione tė fenomenologjisė" SHBLU; 80 lekė
-Adriana Anxhaku "Filozofi bashkėkohore 1"; Botime afėrdita; 500 lekė
-Charles dhe Barbara Jelavich "Themelimi i shteteve kombėtare tė ballkanit 1804-1902; 450 lekė

Gjithashtu disponoj edhe fotokopje librash, pjesėsh pėr seminare etj.

Cel. : 0699902197

WhatsApp