PDA

View Full Version : Tirane, ofroj vend pune PËRFAQËSUES MJEKËSOR



Api Pharma
16.09.2010, 12:05
KONKURS PËR PUNË



POZITA: PËRFAQËSUES MJEKËSOR


Përshkrimi i punës:
Përfaqësuesit mjekësor janë përsonel kyc për të vën kontaktet me përshkruesit e mundshëm, këshillëdhënësit dhe farmacistët. Ata janë përgjegjës për arritjen e niveleve te kënaqëshme të shitjes në një territor të caktuar për produktet dhe implementimin e strategjisë promovuese në nivel të konsumatorëve të specifikuar nga Menaxhmenti i shitjes dhe marketingut. Ata i raportojnë Menagjerit te Distriktit apo atij rajonal.

Kushtet:

Përgaditje univerzitare në Farmaci, Mjeksi ose Stomatologji
Përvoja në këtë lëmi është përparësi por nuk është esenciale
Njohuria e gjuhëve të huaja është përparësi
Njohuri për punë të pavarur në kompjuter
Leje të vozitjes valide dhe dosje të pastër
Detyrat kryesore:

Është përgjegjës për ofrimin e të dhënave shkencore te mjekët, farmacistët dhe punëtorët tjerë shëndetsorë për produktet e kompanisë që përfaqëson në një territor të caktuar
Kujdeset për vazhdimësin e bashkëpunimit dhe zhvillon ato edhe më shumë me klientët potencial
Përcjell segmentimin dhe rregullat e targetimit për klasifikimin e klientëve në kategoritë përkatëse dhe adapton orarin e vizitave sipas nevojës.
Merr pjesë në organizimin e seminareve dhe programeve edukative
Profili i Kandidatit:

Aftësi organizative të orientuara kah rezultatet
Komunikim të shkëlqyer dhe aftësi shitjeje
Aftësi dhe gatishmëri për t’iu përshtatur rrethanave të caktuara dhe të veproj në mënyrë të pavarur
Dhe për të punuar në një ekipë profesionale
Me shpirt ekipor dhe standarde të larta etike




Nëse besoni se ju jeni person i duhur për këtë pozitë, ju lutemi ta dërgoni aplikacionin dhe CV-në tuaj më një foto të bërë së fundmi deri më datën 21 Shtator në email adresën: armendjashari@yahoo.com (armendjashari@yahoo.com)

Me titull: Përfaqësues Mjekësor