PDA

View Full Version : Shqiperi, Pune me perqindje



JulianaGrabova
08.09.2009, 22:03
[Kjo pune paguhet ndryshe, ti do te marresh 30% te sponsorizimit qe do te arrish te lidhesh][lexo me poshte]

BiiBU.com sponsorizohet nga google, por kjo kontrate mbaron per disa muaj keshtu qe ne jemi ne kerkim te nje sponsri shqiptar. Ne vendosem qe te t'u japim mundesine atyre personave me aftesi te mira komunikimi dhe qe kane nevoje per leke, te bejne leke. Duke filluar qe sot ai ose ajo qe do te bej te mundur sponsorizimin e BiiBU nga nje kompani shqipetare do te marre 30% te shumes se sponsorizimit. Shuma qe ai 30%-esh perfaqeson varet nga shkathtesia dhe mencuria juaj. Pra NQS ju bindni nje kompani (psh: Vodafone, AMC, Top-Channel) qe te mundesoj nje sponsorizim prej 3000$ ju do te merrni nga kjo shume 900$. Pika tjeter e vendimit ishte se, nqs sponsori vazhdon te sponsorizij edhe me tej, atehere sa here qe ky sponsor i jep leke BiiBU ju do te vazdoni te merrni 30% . Por vini re, ne po marrim minimalin e sponsorizimit, NQS arrini te gjeni nje sponsor qe pranon te sponsorizoj me 20,000(njezet mije)$ ne vit atehere ju do te beni 30% , pra 6000$ (Gjashte Mije) ne vite per sa vite qe sponsori do te vazhdoje te jete i tille. Pra ju do te paguheni por nuk do te punoni.


Ju lutem lexoni artikullin e plote KETU (http://biibu.com/blog.php?user=Xhixhi&blogentry_id=14)

Cel. : leketemia@biibu.com