PDA

View Full Version : Tirane, ofroj City-tour Dubai Oferta 789 Eur per person



Sole Travel & Tours
21.10.2016, 20:09
Dubai
Oferta 789 Eur per person
Kompania: Turkish Airlines
25/11 Tirane – Stamboll 09.10 – 11.55 –> Stamboll – Dubai 19.30 – 01.00
29/11: Dubai – Stamboll 08.50 – 13.10 –> Stamboll – Tirane 20.05 – 19.50
Dita 1
Fluturim dhe mbërritje në Dubai. Pas procedurave aeroportuale transfertë dhe akomodim në hotel.
Dita 2
Pas mëngjesit, Turi i Dubait, një nga qytetet më magjike në botë. Para sysh do t’ju shfaqet një parajsë artificiale me kontraste midis së shkuarës dhe së ardhmes, tradicionales dhe ultramodernes; Xhamia e Xhumeires, rezidencat dhe hotelet luksoze buzë plazhit të Xhumeires, ku spikat i famshmi dhe i vetmi hotel në botë me 7 yje, Burj Al Arab; Atlantis Hotel mbi “Palmën” artificiale; Bulevardi Sheikh El Zayed me rrokaqiejtë gjigandë që arrijnë kulmin me kullën më të lartë në botë Buj Khalifa, Pallati i Sheikut të Dubait, Muzeu i Dubait dhe qyteti i vjetër Bastakia, të cilët janë dëshmi të transformimit rrënjësor të Dubait. Gjatë ekskursionit tonë do të vizitojmë edhe qendra të famshme tregtare, ndër të cilat Mall of Emirates, e mirënjohur për larminë e mallrave dhe për pistat e skive me borë artificiale.
Kthim në hotel. Pasdite dhe darka lire.
Dita 3
Pas mëngjesit, tur për në kryeqytetin e Emirateve, Abu Dhabi. Një qytet mbresëlënës, ku bulevardet e gjera, gjelbërimi dhe rrokaqiejtë janë dëshmi e një transformimi rrënjësor. Xhamia Zajed, Pallati Mbretëror, Heritage Village, Zona Rezidenciale, këto janë disa nga atraksionet që do të vizitoni. Kohë e lirë për shopping në Marina Mall. Ata që dëshirojnë, mund të vizitojnë edhe pistën e Formula 1 të Ferrari-t. Kthim në Dubai.
Dita 4
Pas mëngjesit në hotel, paradite e lirë për shopping. Keni mundesi te vizitoni qendrën ultra moderne Dubai Mall. Një eksperiencë fantastike për shopping. Mos lini pa vizituar Akuariumin gjigand. Ata që dëshirojnë mund të përfitojnë nga koha e mrekullueshme për plazh në një nga bregdetet më të bukura ranore të botës. Dreka (opsionale) në hotelin me 7* Burj Al Arab.
( Opsionale ) Pasdite, nisje e organizuar për Safari në shkretëtirë me fuoristrada; një eksperiencë jo e zakonshme ku krahas eksplorimit të shkretëtirës do të përballeni me ndjenjën e aventurës dhe argëtimit pa masë ndërsa sfidoni dunat e rërës. Pas qëndrimit në një nga dunat më të larta për të kundruar perëndimin e mrekullueshëm të diellit. Udhëtimi do të vazhdojë drejt tendave të beduinëve, për një mbremje të paharruar në zemër të shkretëtirës me darkë në formë barbekyje. Gjatë kthimit në hotel, ndalesë përballë kullës Burj Khalifa për të ndjekur spektaklin e shatërvanit gjigand.
Dita 5
Pas mëngjesit, transfertë në aeroport dhe fluturim për në Tiranë.
Ne cmim perfshihen:
Bileta e avionit vajtje – ardhje
Transferta aeroport-hotel-aeroport
Akomodimi ne hotel 4*
Mëngjeset
Turi i Dubait
Turi Abu Dhabit
Shoqërues në shqip
Ne cmim nuk eshte e perfshire viza 80 Eur per person